• V 2023

• Maj 2023

W maju uczniowie klasy 6 korzystali z aparatu fotograficznego na lekcji plastyki, wykorzystując go to fotografowania martwej natury, którą następnie szkicowali własnoręcznie, mając przed oczami wersję elektroniczną obrazu.  Klasa 6 kolejny raz na lekcji matematyki korzystała z okularów VR omawiając bryły, ale również uczniowie korzystali z różnych modeli brył wydrukowanych na drukarce 3D, rozpoznawali bryły, mierzyli krawędzie, obliczali pole i objętość.

Okulary VR ponownie były wykorzystane na lekcjach wychowania fizycznego, podczas których uczniowie oglądali pozostałe wydarzenia sportowe najbardziej znana na świecie (Igrzyska Olimpijskie, Igrzyska Paraolimpijskie czy Tour de France).

Z kolei lekcje informatyki były zdominowane w tym miesiącu nauką programowania z podręcznikiem „Nauka przez kodowanie. Zasady kodowania z //code.Node”. Podręcznik składa się z kilku części, każda poświęcona innemu czujnikowi zainstalowanemu w //code.Node i innemu zjawisku przyrodniczemu (opis zjawiska przyrodniczego, informacje z zakresu logiki lub matematyki - potrzebne do programowania, kodowanie). Uczniowie pracowali z programem SPARKvue – kodowanie w języku bloczkowym Blockly, ale również programowali w Scratchu wykorzystując tablety zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie klas ósmych na lekcjach z doradztwa zawodowego poznawali zawody z perspektywą, które właśnie wymagają używania nowych technologii i nauki nowych umiejętności.

Uczniowie na zajęciach z koła informatycznego drukowali ściany modelu szkoły (bardzo czasochłonny proces) oraz projektowali zadaszenie budynku, co okazało się nie takie łatwe. „Młodzi architekci” musieli zmierzyć się z wielkością rzeczywistą wydrukowanego modelu szkoły i zaprojektować odpowiednie wymiary zadaszenia.