• I 2024

• styczeń 2024

W styczniu podczas omawiania na lekcji urządzeń peryferyjnych i cyfrowych urządzeń techniki użytkowej uczniowie klas piątych również mogli zgłębić zasady działania cyfrowego aparatu fotograficznego, kamery cyfrowej oraz gimbala i mikroportu. Ponadto siódmoklasiścipodczas zajęć informatycznych mogli poznać działanie drukarki 3D. Wykorzystując program Tinkercadzaprojektowalipodstawki 3D pod telefon, które następnie przekazali do wydruku.

Projekt Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej w Niestępowie jest kontynuowany drugi rok. Nauczyciele naszej placówki w dniu 10stycznia 2024r. brali udział w szkoleniu zzakresu wykorzystania „Gogli ClassVR”, organizowanym przez firmę AvantisEducation/Aktin.Dzięki poznaniu możliwości wynikających z zastosowania Gogli VR w procesie edukacyjnym, praktycznie każdy nauczyciel będzie mógł wykorzystać je na swoich zajęciach.