• III 2023

• Marzec 2023

Kolejny miesiąc z Laboratorium Przyszłości, a w roli głównej Okulary Wirtualnej Rzeczywistości (VR). Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR) (zestaw 8 sztuk gogle Premium) z akcesoriami wpierającymi ich funkcjonowanie systemu ClassVR to wirtualne laboratorium wieloprzedmiotowe. Pozwala w pełni zaangażować uczniów w kreatywne i ekscytujące nauczanie na różnych przedmiotach. Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki to wszystko przenosi lekcje w zupełnie inny wymiar.

Uczniowie klasy 5 i 6 podczas zajęć z informatyki zapoznali się z zasadami pracy i regulaminem korzystania z okularów ClassVR. Dzieci miały możliwość „przeniesienia się w czasie” i  zobaczenia z bliska lokomotywę parową, balon na gorące powietrze czy odrzutowiec  - wykorzystując zagadnienia z Inżynierii 3D. Z kolei podczas, gdy część uczniów  brała udział w wycieczce do Londynu pozostali uczniowie klasy 5 i 6, uczestniczyli w wirtualnej wycieczce zwiedzając Londyn w okularach VR. Klasa 6 na lekcji matematyki również skorzystała z okularów podczas lekcji wprowadzających w nowy dział Równania – Waga szalkowa, a równania. Przeciwwaga.

Uczniowie na zajęciach dodatkowych korzystają w pełni ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratorium Przyszłości, głównie drukarki 3D. Podczas zajęć koła z informatyki uczniowie projektowali modele zwierząt 3D dla młodszych kolegów, które później drukowali na drukarce 3D, wykorzystując podpory w druku 3D. Ale również młodsi uczniowie naszej szkoły - z zerówek, którzy biorą udział w gminnym projekcie "Wspracie edukacji przedszkolnej w Gminie Żukowo", rozwijali swoje kompetencje z podstaw programowania sterując robotem Photon, dla którego został wydrukowany na naszej drukarce 3D „spychacz”. Robot wyposażony w spychacz zyskał nowe umiejętności. Dzięki niemu robot potrafi np. grać w piłkę i sprzątać rozsypane klocki z podłogi, co bardzo ucieszyło naszych młodych programistów.