• VI 2023

• Czerwiec 2023

Koniec roku coraz bliżej więc ostatnie lekcje zostały przeznaczone na programowanie m.in. w Scratchu wykorzystując tablety zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, czyli mobilne programowanie w klasie w śród młodszych i starszych uczniów szkoły. Ale również lekcje informatyki to praca z programem SPARKvue – kodowanie w języku bloczkowym Blockly oraz ręczne wprowadzanie danych do tabeli, śledzenie prawidłowości i trendów na wykresie, podłączanie czujników i zbieranie danych.

Na koniec roku z kolei uczniowi klasy 5 wybrali się w wirtualną wycieczkę w okularach VR po krajach UE. Uczniowie zwiedzali w gogle VR najciekawsze zabytki krajów UE oraz poznawali flagi krajów członkowskich.

Uczniowie klasy 4b poznawali na lekcjach matematyki świat brył wykorzystując do tego wydrukowane modele 3D, głównie prostopadłościan i sześcian, ale rozróżniali i klasyfikowali różne inne bryły oraz poznawali nowe pojęcie - „objętości”.

Szkolne koło z informatyki ostatnie lekcje poświęciło na posumowanie projektu – model szkoły w 3D, drukowaniu jeszcze brakujących elementów oraz zaprojektowaniu i wydrukowaniu pełnej nazwy naszej szkoły.