•        Szkoła Podstawowa im. Więźniów Obozu Stutthof w Niestępowie bierze udział w programie  Laboratoria Przyszłości, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organ prowadzący naszą szkołę otrzymał od państwa wsparcie finansowe w wysokości 70 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Cała kwota została przeznaczona na zakup sprzętu i oprogramowania dla naszej szkoły.

Szkoła Podstawowa im. Więźniów Obozu Stutthof w Niestępowie zakupiła:

1. Filament – 4 szt.
          2. Drukarka 3D – 1 szt.
          3. Laptop - 1 szt.
          4. Mikrokontroler – 6 szt.
          5. Licencja do mikrokontrolera – 1 szt.
          6. Stacja lutownicza – 1 szt.
          7. Statyw z akcesoriami – 1 szt.
          8. Mikroport z akcesoriami – 1 szt.
          9. Oświetlenie do realizacji nagrań – 1 szt.
          10. Mikrofon kierunkowy z akcesoriami – 1 szt.
          11. Gimbal - 1 szt.
          12. Aparat fotograficzny z akcesoriami - 1 szt.
          13. Okulary VR – wirtualne laboratorium przedmiotowe 8 sztuk w zestawie – 1 szt.
          14. Licencja do okularów VR roczna – 1szt.
          15. Słuchawki – 1szt.
          16. Urządzenie sterujące do mikrokontrolera – 1szt.

Uczniowie naszej szkoły dzięki nowemu wyposażeniu będą mogli rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach informatyki czy techniki oraz w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności w klasach od pierwszej do ósmej.

Nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole, ale przede wszystkim pozwoli uczniom nabyć praktycznych umiejętności: manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Systematycznie na naszej stronie będą zamieszczane relacje pokazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskane dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci