• IV 2023

• Kwiecień 2023

Przyszła wyczekiwana wiosna, a z nią lekcje w terenie. Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na język kaszubski wybrali się na poszukiwania pierwszych oznak wiosny z aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Dzieci wykonały zdjęcia, które następnie zgrały na komputer i wykorzystały je w nauce nowego słownictwa z języka kaszubskiego.

Klasa 6 testowała na lekcjach techniki elementy elektroniki. Diody w różnych kolorach rzeczywiście przewodzą prąd w jedną stronę, a diody LED świecą. To wszystko można było sprawdzić przy pomocy nowoczesnego sprzętu pomiarowego - mikrokontrolery PASCO  z akcesoriami, w który jest wyposażona szkoła dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości.

Klasa 6 kolejny raz na lekcjach matematyki skorzystała z  okularów ClassVR. Uczniowie rozpoczęli nowy dział w okularach VR, dzięki którym prawie, że na wyciagnięcie ręki poznawali nowe bryły, uczyli się je rozróżniać i klasyfikować. Dzięki wizualizacji 3D również objętość brył okazała się „nie taka trudna”.

Okulaty VR zostały również wykorzystane lekcjach wychowania fizycznego w klasach 5 i 6, podczas których uczniowie oglądali wydarzenia sportowe najbardziej znana na świecie (Igrzyska Olimpijskie, Igrzyska Paraolimpijskie czy Tour de France).

Nasi młodsi uczniowie doskonali słownictwo na języku angielskim. Modele zwierząt egzotycznych wykonane przez starszych kolegów z koła informatycznego i wydrukowane na drukarce 3D uatrakcyjniły zajęcia z języka angielskiego w klasie 1. Uczniowie ćwiczyli słownictwo, nazywając poszczególne części ciała zwierząt, czy wykonując inne interesujące zadania z użyciem modeli.

Uczniowie z koła informatycznego, przed Wielkanocą projektowali i drukowali ozdoby wielkanocne, a po świętach rozpoczęli ,długo wyczekiwane, drukowanie pierwszej części budynku szkoły.  Po dokonaniu wydruku młodzi projektanci byli zmuszeni dokonać modyfikacji modelu, ponieważ bryła w rzeczywistości okazała się mało stabilna, ale to nie zraziło naszych uczniów, wręcz przeciwnie dało im to nowe pomysły.