• Październik 2022

Kolejne klasy na lekcjach informatyki zapoznawały się z drukiem 3D, poznały oprogramowanie dedykowane do drukarki 3D, nauczyły się pobierania gotowych modeli, ich obróbki oraz drukowania brył. Ponadto uczniowie najstarszych klas podczas omawiania na lekcji urządzeń peryferyjnych i cyfrowych urządzeń techniki użytkowej mogli samodzielnie eksperymentować i poznawać nie tylko drukarkę 3D, ale również cyfrowy aparat fotograficzny i kamerę cyfrową wraz ze statywem, mikrofonem oraz mikroportem.

W październiku nasza szkoła brała udział w CodeWeek w dniach 17-20, gdzie uczniowie wszystkich klas na lekcjach informatyki oprócz zabaw rozwijających logiczne myślenie i wyobraźnie poprzez programowanie online, mieli możliwość zapoznania się z programem do projektowania 3D.

Również działalność koła z informatyki nabrała przyspieszenia i mimo dość dużej różnicy wieku pomiędzy uczniami - dzieciaki z zapałem projektowały swoje własne modele – breloczki z imieniem i logo naszego koła.

Projekt Laboratoria Przyszłości w naszej szkole faktycznie nabiera rozpędu. Nauczyciele naszej placówki w dniu 12 października 2022r. brali udział w szkoleniu „Laboratoria przyszłości – STEAM, wykorzystanie pomocy w procesie edukacyjnym”, organizowanym przez firmę EKO-TUR. Przy takiej różnorodności zakupionych pomocy dydaktycznych, praktycznie każdy nauczyciel będzie mógł je wykorzystać na swoich zajęciach.