• I 2023

• Styczeń 2023

W styczniu drukarka 3D pracowała na pełnych obrotach przed feriami zimowymi, aby wydrukować  zaprojektowane przez uczniów z koła informatycznego modele breloczków. Pierwszy – prezent dla Dyrektora szkoły, został uroczyście wręczony przez uczniów w jego gabinecie,  ale również członkowie koła nie mogli się już doczekać swoich osobistych breloczków na klucze. Każdy z nich włożył wiele wysiłku i serca, aby jego model 3D był wspaniały. Uczniowie, jako kilku osobowa „drużyna” koła  informatycznego opracowali wspólne logo „R” – jak nazwa rzeki i ulica Raduńska, na której mieści się szkoła.

Z kolei kolejni uczniowie, klasa 6, mieli możliwość na lekcji techniki, zobaczyć jak wygląda i pracuje baza lutownicza. Dowiedzieli się jak można przy jej pomocy regulować temperaturę grota lutownicy, dzięki czemu lutownicę oprócz lutowania cyną można także wykorzystać jako wypalarkę do drewna. Uczniowie samodzielnie podjęli próby przed wypaleniem w drewnie swoich prac. Widać było, że urządzenie to spodobało się także dziewczętom.

Na koniec miesiąca, po feriach zimowych, 30 stycznia 2023r. grono pedagogiczne brało udział w szkoleniu: Drukarka 3D oraz Mikrokontrolery, poprowadzonym przez przedstawiciela firmy EDUKO. Szkolenie dla nauczycieli miało na celu poszerzyć możliwości dydaktyczne wykorzystania sprzętu zakupionego w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” na lekcjach.